סרטון אנימציה למערכת תקשורת לוויינית של חברת גילת

חברת גילת תקשורת לווינים ביקשו להפיק סרטון אנימציה המסביר את פעולתו ויתרונותיו של קו מוצרים חדשני שלהם הנקרא Skyedge Quattro. גילת רשתות לוויין היא ספקית עולמית מובילה של תקשורת פס רחב מבוססת לוויין. החברה מתכננת ומייצרת מוצרים חדשניים, ומספקת פתרונות כוללים ושירותים מקצה לקצה, המבוססים על טכנולוגיה חדשנית. כחברת הייטק המספקת פתרונות תחרותיים בעלי ערך גבוה, היצע המוצרים שלה כולל פלטפורמת רשת תקשורת לווינית מבוססת ענן, מודמים במהירות גבוהה, ואנטנות ניידות בעלות ביצועים גבוהים.

הגדרות הלקוח היו שעל הסרטון להסביר את אופן פעולת המוצרים, ולהדגיש את היתרונות שלהם על פני הפתרונות הקיימים כיום בשוק. כאמור, חברת גילת עוסקת בתחום רשתות התקשורת הלווינית. תחום זה הוא דוגמא קלאסית למצב בו סרט נדרש להמחיש יתרונות ומאפיינים של מערכות שלא ניתן לצלמן  – מערכות תקשורת, לווינים בחלל ומעבר של נתונים על גבי רשתות.
הפתרון שנותן מענה למצבים שכאלו הוא כמובן סרטון אנימציה. באמצעות סרטוני אנימציה ניתן להמחיש אלמנטים ותהליכים רבים שבלתי אפשרי לצלם בצורה הרגילה. פריסת רשת תקשורת בינלאומית על גבי כדור הארץ? לווינים המרחפים בגובה מאות קילומטרים בחלל החיצון? ספינות באוקיינוס השקט? אין שום בעיה. כל אלו ועוד רבים אחרים יכולים להופיע יש מאין באמצעות תוכנות האנימציה המתקדמות העומדות לרשותינו כיום. רק הדמיון הוא הגבול.

הפקת סרטון מוצר זו כללה כתיבת תסריט אנימציה מפורט בשיתוף הלקוח, ועיצוב שפה גרפית לסרט. דגש חשוב בעיצוב סרטוני אנימציה הינו שמירה על הקו המיתוגי של הלקוח.

חברות רבות משקיעות משאבים רבים במיתוג ויצירת שפה גרפית המזוהה עם המותג שלהן. לנו חשוב מאוד לשמור על השפה המיתוגית גם בסרטים (במיוחד בסרטי אנימציה) על מנת שכל מי שצופה בסרט ידע מיד לשייך אותו למותג הנכון.

במקרה של הסרט לגילת, נבחר קו עיצובי המשדר קידמה טכנולוגית, תוך חיבור לאלמנטים מתחום העיסוק של החברה – תקשורת, חלל ואינטרנט.  

לאחר אישור העיצוב התחיל שלב ביצוע האנימציה לפי התסריט. ביצירת סרטוני אנימציה ישנו תמיד אתגר – כיצד לשמור על איזון בין קצב מהיר וזורם של הסרטון, ומצד שני לוודא כי כל המסרים עוברים וניתנים להבנה, ושהצופים בסרט מספיקים לקרוא את כל הכותרות המופיעות. בכל סרט נדרשות התאמות לאורך שלב האנימציה על מנת לוודא שאותו איזון עדין בין הדרישה לסרטים מהירים וקצרים, לבין מטרת הסרטון להעביר מידע בצורה ברורה ומובנת.

לאחר אישור גרסאות ראשונות וביצוע תיקונים והתאמות לפי בקשת הלקוח – הסרט עבר לשלב עיצוב פסקול ומסירת הגרסאות הסופיות ללקוח.

דילוג לתוכן