סרטון מחלקת קרדיולוגיה, רמב"ם

סרטון תדמית אשר הופק עבור המערך הקרדיולוגי המרכז הרפואי רמב"ם בחיפה.

מטרת הסרטון הינה להראות את יכולות המחלקות השונות, ולעודד מטופלים לבחור במחלקה עבורם ועבור בני משפחתם. הפקת סרט התדמית כללה מפגשי תחקיר וקדם הפקה מול צוות המערך הקרדיולוגי, וכתיבת תסריט.

ההפקה העמידה אתגרים רציניים לצוות הצילום – שכן חלקם הגדול של הצילומים התבצע בחדרי ניתוח תוך כדי שהצוות הרפואי מבצע צינתורים בחולים. על מנת לצלם בחדרי ניתוח ישנו צורך לוודא שכל ציוד הצילום ואנשי הצוות עוברים ניקיון והכנה לעבודה בחדרי הניתוח הסטריליים. במהלך הצילומים הצוות נדרש לשמור על זהירות מירבית בעבודתו בכדי שלא להפריע למהלך התקין של הניתוחים. לאחר סיום הצילומים הסרט נערך בחדרי העריכה שלנו על פי התסריט שנקבע מראש בליווי המחלקה.

הסרט הגמור משמש את צוות המחלקה בכנסים מקצועיים, ומוצג באתר האינטרנט של המרכז הרפואי רמב"ם.

תמלול הסרטון:

הלב הינו אחד האיברים החשובים והמרכזיים של גוף האדם. הוא מתחיל לפעום עוד לפני שאנו יוצאים לאוויר העולם. הלב הוא המשאבה המופלאה שבלעדיה אין לגוף קיום.

המחלקה הקרדיולוגית במרכז הרפואי רמב"ם מבצעת את כל הבדיקות והבירורים השונים הקשורים למחלות לב, ומטפלת בכל מגוון מחלות הלב. במחלקה מתאשפזים חולים הזקוקים לאבחון, טיפול ומעקב רפואי בשל מחלות לב שונות. המחלקה הקרדיולוגית ברמב"ם הינה הגדולה מסוגה בצפון הארץ.המחלקה מפעילה מספר מכונים ומרפאות, הנותנים מענה רפואי ייעודי ושירותים שונים למגוון מחלות הלב.

היחידה לטיפול נמרץ לב  מטפלת במגוון מצבים קרדיאליים דחופים ומורכבים, באמצעות ניטור קפדני, ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת.

היחידה לקרדיולוגיה פולשנית היא מהמובילות בארץ בתחום צנתורי הלב. מרבית הפעולות הפולשניות המבוצעות בה הן בעיקר הרחבה של הצירויות וחסימות בעורקי הלב ע"י בלון והשתלת סטנט (תומך). היחידה לקרדיולוגיה בלתי פולשנית מבצעת בדיקות אולטרה-סאונד של הלב- אקו לב ומפעילה את המרפאה למחלות מסתמי הלב ומחלות ייחודיות נוספות.

היחידה לאלקטרו-פיזיולוגיה עוסקת באבחון וטיפול של הפרעות בקצב הלב – איטי ומהיר, ומבצעת השתלת קוצבי לב וצריבה של מוקדי ההפרעה במידת הצורך.

המרפאה לאי-ספיקת לב מטפלת בחולים הסובלים מאי-ספיקת לב ובחולים המועמדים להשתלת לב. המרפאה חוקרת את הסיבה למחלה, מבצעת הערכה קלינית ומעבדתית ודואגת לאיזון תרופתי ארוך טווח של החולה. הטיפול הניתן במרפאה כולל מעקב ,ייעוץ והדרכה וטיפול אישי ואינטנסיבי לכל חולה.

מרפאת שיקום לאחר התקף לב, הולטר ובדיקת מאמץ, ומרפאה קרדיולוגית כללית

במרפאה למחלות שסתומי הלב ניתן ייעוץ לחולים עם מחלות מסתמיות מורכבות, כולל חולים לפני ואחרי הליכים כירורגיים הקשורים במסתם הלב.

מחלקת קרדיולוגיה במרכז הרפואי רמב"ם מובילה בחדשנות טכנולוגית בתחומי בריאות הלב. אנו כאן תמיד בשבילכם, עם טיפול מסור ומקצועי, מכל הלב.