הפקת סרטונים להייטק

סרטים לחברות הייטק חייבים להעביר בצורה מרשימה את החדשנות ואת הרמה של הטכנולוגיות המקדמות של החברה ומוצריה. תהליך הפקת סרט מוצר, סרטון פרסום או סרט תדמית לחברת היי טק, יכול להשתנות בהתאם למטרות הסרטון, קהל היעד וערוצי השיווק של הסרטון. אך בין אם מדובר בסרטון אנימציה, סרטון מצולם או שילוב בין השניים, השפה הטכנולוגיות והחדשנית חייבת להשתלב פנימה ברמות הגבוהות ביותר. 

הכל אודות הפקת סרטים לחברות הייטק

תחילת הדרך בחברות היי טק

תעשיית המחשוב בעולם קיימת כבר משנות השישים של המאה ה -20. בשנות השבעים התפתחו בארה"ב חברות קטנות לפיתוח תוכנה וחומרה שנקראו "חברות חצר אחורית" בגלל שהוקמו במחסנים ומוסכים בבתים פרטיים בתקציבים מינימליים. חלק מחברות אלו זכו להצלחה עצומה, והסיכוי לזכות בהצלחה דומה הצית את הדמיון של דור שלם של יזמים ברחבי העולם. המושג "היי-טק" לכשעצמו הפך לביטוי נפוץ יותר בסוף שנות ה-80 ובתחילת שנות ה-90, במקביל לגידול המשמעותי בשנים אלו בשימוש ברשת האינטרנט. בתקופה זו הוקמו חברות היי-טק קטנות ללא הפסקה, כשהרוב הגדול שלהן מתחיל כיוזמה פרטית המבוססת על פטנט או רעיון ספציפי לחומרה או תוכנה.

אז מה זה הייטק בכלל?

בגדול המושג "היי-טק" מגיע מהמילים באנגלית High Technology – כלומר טכנולוגיה גבוהה או מתקדמת. בגדול ההגדרה לחברות הייטק היא שחלק משמעותי מההשקעה באותה חברה הינו במחקר ופיתוח. כיום עיקר תחום זה נמצא בחברות העוסקות בתחום המחשבים, התוכנה, והאלקטרוניקה. חברות אלו נתפסות כיום כחברות חדשניות, מתקדמות המובילות תחומים רבים.

תחרות בעולם ההייטק

אחת התופעות העיקריות שנוצרו כתוצאה מההקמה של חברות רבות בתחום ההייטק בתקופה קצרה יחסית (כעשור) במונחים של עולם התעשייה, הינה תחרות חזקה בתחומים מאוד מצומצמים – תקשורת, מחשבים, תוכנה ועוד. במידה וחברה מסוימת לא יכלה (או לא השכילה) להגן על המוצרים שלה באמצעות רישום פטנטים – הדרך הייתה קצרה מאוד להקמת חברות מתחרות הפונות לאותו שוק ואותם לקוחות. עם התגברות התחרות הבינו בחברות היי-טק רבות את חשיבות נושא השיווק על כל תחומיו  – חברות התחילו להשקיע בביתנים בתערוכות בינלאומיות, באתר אינטרנט מוקפדים ותוכן שיווקי ברמה גבוהה. וגם כאן נוצר מעגל של תחרות – כל החברות החלו להתחרות זו בזו למי יש את האתרים הכי מושקעים, והביתנים הכי גדולים בתערוכות.

חיים בסרט

במהרה גם חברות ההייטק הבינו את כוחו של השיווק הדיגיטלי בעידן האינטרנט והרשתות החברתיות, ובתוכו את חשיבותם של הפקת סרטים בשפות שונות כאמצעי מרכזי לגיוס משקיעים וכאמצעי לגיוס לקוחות. חברות רבות החלו להפיק סרטים למטרות רבות ומגוונות  – להקרנה על מסכי ענק בכנסים ותערוכות, לשילוב במצגות חברה, הטמעה באתר אינטרנט ועוד.

הפקת סרטים ככלי שיווק וגיוס משמעותי לחברות הייטק

עיסוקן של חברות הייטק בתחומים טכנולוגיים ייחודיים מהווה אתגר פעמים רבות כאשר חברות אלו מנסות להציג את המוצרים או הטכנולוגיה שלהן. פעמים רבות נדרשות מצגות טכניות ארוכות ומורכבות בכדי להציג רעיונות מופשטים, לגייס משקיעים או למכור מוצרים.  זוהי בדיוק הנקודה בה גילו חברות ההייטק את כוחם של הסרטים. סרט תדמית או סרט מוצר איכותי מסוגל להעביר מידע מורכב בצורה ברורה, פשוטה ונגישה לצופה. במקום לפתוח פגישה עם משקיעים או לקוחות פוטנציאלים במצגת ארוכה  – סרט קצר וקולע משיג את אותה המטרה באופן מוצלח ומעניין בהרבה.

סרטי שיווק עובדים חזק

כיום אין חברת הייטק המכבדת את עצמה ללא מחלקת שיווק ומדיה רצינית ומבוססת. חברות הייטק בכל רחבי העולם משתמשות בסרטים כאחד מכלי השיווק המרכזיים שלהן למגוון רחב של שימושים – סרטי תדמית, סרטי הדרכה, סרטי מוצרסרטים לגיוס משקיעים ועוד. הסרטים עושים שימוש בכל הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום – אנימציות, סרטי מציאות מדומה (Virtual reality) בכדי לספק לצופה חוויה מרתקת ומושכת.

עם הפנים קדימה

אין ספק כי האינטרנט ככלל, והמדיה בפרט מובילים את עולם השיווק קדימה במלוא העוצמה. כדי להיות רלוונטיים בעולם המדיה של ימינו, ולמשוך את תשומת הלב (הקשה להשגה) של הלקוחות, על חברות הייטק להשקיע את המשאבים שלהן בצורה חכמה יותר מתמיד. ואין מקום חכם יותר להשקיע את המשאבים שלכם מאשר בהפקת סרטים מוצלחת ואיכותית.

רוצים שנחזור אליכם?

כבר הולכים?

אם יש סרטון שחיפשת ולא מצאת, השאר/י פרטים ונחזור אליך!

דילוג לתוכן