סרטון אנימציה לעסק, ובמיוחד סרטון אנימציה שנראה מקצועי ומושקע בתחומו, משמש ככלי שיווקי, תדמיתי ומכירתי מעולה להצגת החברה או המוצר שלך ללקוחות או משקיעים פוטנציאלים. ישנן דרכים רבות ומגוונות להפקת סרטוני אנימציה לעסקים. על מנת להעביר את המסר בצורה הטובה ביותר, חשוב מאוד להגדיר את מטרות הפקת סרטון אנימציה ואת קהל היעד. לאחר קביעת נתונים אילו, הדרך לבחירת הקונספט והסגנון הויזואלי המתאים ביותר, לא ארוכה. לצוותי האנימציה שלנו בעין השופט הפקות ניסיון מוכח במאות הפקות של סרטוני אנימציה לעסקים מכל הסוגים ללקוחות רבים. נשמח לעזור גם לכם ולהפיק עבורכם סרטוני אנימציה לעסקים או למוצרים שלכם.

תוכן עניינים

סרטון אנימציה לעסק – למה דווקא הפקת סרטון אנימציה?

ברחבי העולם וגם בישראל ניכר המעבר להפקת סרטוני אנימציה לעסקים מקוריים ויצירתיים, הן אצל מותגים גדולים וחברות בין-לאומיות והן אצל חברות קטנות יותר מכל התחומים. חברות רבות העומדות להפיק סרט תדמית או סרטוני פרסום שוקלות האם להפיק סרטון תדמית מצולם, או לבחור ב סרטון תדמית אנימציה. כמו בכל דבר, יש לשקול את היתרונות והחסרונות לכל אחד מסוגי הסרטים. 

בשלב פיתוח הקונספט והתסריט, אנו יושבים יחד עם הלקוח ובוחנים את כל האפרויות. ישנם הרבה גורמים המשפיעים על הבחירה אם להפיק סרטון מצולם או סרטון אנימציה – קודם כל התסריט ואופי הסרט, הם הכריעים ביותר בבחירת שיטת ההפקה. גם ללוחות הזמנים ולתקציבים העומדים לרשות הלקוח, ישנו משקל בבחירת סוג הסרט. 

 

יתרונות הפקת סרטוני אנימציה

  1. סרטון אנימציה לעסק או סרטון אנימציה למוצר מאפשרים לנו להציג שירותים ייחודיים או תהליכים מורכבים בצורה מופשטת יחסית, ובכך להעביר מסר חד וברור.
  2. בהפקת סרטוני אנימציה לעסקים קל מאוד ליצור בידול ואופי ייחודי לסרטון.
  3. סרטון אנימציה לעסק שהופק ועוצב במיוחד עבור אותה חברה או מוצר, יוצר עבור הקהל משהו חדש לחלוטין – דמויות, מוזיקה, צבעים ואופי שונה מכל סרטון אחר.
  4. הפקת סרטון אנימציה יכולה לייצר עבור הצופים רגע של בריחה מהמציאות, בדרך כלל עם קצת צחוק והנאה. אפשר בקלות להקצין סיטואציות ולהפוך אותן למצחיקות יותר, משוגעות יותר, ומפתיעות יותר.
  5. באמצעות תסריט חכם, דמויות מקוריות ומוזיקה קליטה, יכול סרטון אנימציה כזה להפוך לוויראלי ולקבל תפוצה רחבה בהרבה מאשר סרטי תדמית רגילים. בעידן הרשתות החברתיות, ישנה משמעות עצומה להשגת תפוצה רחבה ככל הניתן לתוכן שלכם. ככל שהסרטון יהיה מוצלח ומעניין יותר – כך יש לו סיכוי לקבל שיתופים רבים יותר – ולהגיע לצופים רבים יותר במרחבי הרשת.
  6. סיבה נוספת לשימוש חכם בסרטון אנימציה היא הפקת סרט במספר רב של שפות להפצה במדינות שונות. בסרטון מצולם, התאמה לשפה אחרת משפת המקור יכולה לדרוש דיבוב של השחקנים או שימוש בתרגום כתוביות בגוף הסרט. שתי השיטות פוגעות בחוויה של הצופה, וביכולת שלו להתרכז במסרים אותם אנו שואפים להעביר. ב הפקת סרטון אנימציה – ניתן להקליט דיבוב אמין במספר בלתי מוגבל של שפות, וכל זאת מבלי לפגוע באמינות הסרט או הדמויות שבו.
  7. סרטון תדמית אנימציה יכול להתעדכן יחד עם המוצר או החברה, ובכך מאפשר הסרטון גמישות רבה לשינויים עתידיים.  בהפקת סרטון תדמית או סרטון מוצר מצולם – כל שינוי עתידי במוצר או בחברה עלול לגרור צילומי השלמה יקרים באותם מקומות בכדי ליצור רצף משכנע. בסרטון אנימציה לעסק השינויים קלים בהרבה – על חברת ההפקה לשמור את הפרויקט בגיבוי לטווח ארוך, וכך כל שינוי עתידי יכול להתבצע בקלות ובמהירות גדולה בהרבה. עובדה זו מאפשרת לבצע תיקונים ושינויים בסרט שנים קדימה, מבלי לגרור עלויות גבוהות.

 

אנימציה תלת מימדית – 3D

סרטוני אנימציה בתלת-מימד הם אחד מהתחומים המובילים קדימה בנושא של הפקת סרטוני אנימציה לעסקים. סרטי אנימציה תלת ממדיים משדרים עוצמה, יוקרה ומותירים רושם עמוק אצל הצופים. זאת בגלל האפקטים הוויזואליים המרשימים שניתן כיום לשלב בסרטון אנימציה לעסק. דברים שפעם היו שמורים רק להפקות בתקציבי ענק, יכולים כיום להיכלל בסרטי תדמית לעסקים מן השורה, וזאת תודות לעליה ביכולתן של תוכנות התלת מימד וכח המחשוב הזמין לחברות ההפקה.

 

אנימציה דו מימדית – 2D

אנימציה דו מימדית היא אחת מסגנונות האנימציה הנפוצים ביותר היום לצורך הפקת סרטון אנימציה. הסיבה לכך היא שסרטון אנימציה מסוג זה ברוב המקרים, תדרוש עלויות נמוכות יותר, אך עדיין תאפשר העברת מסרים והצגת דמויות בצורה מעניינת ומושכת שתתפוס את עין הצופים. חברות רבות יוצרות סדרות שלמות של סרטוני אניציה באנימציה דו-מימדית, מתוך הכרה בכוח של סרטוני אנימציה אילו. 

האנימציה הדו מימדית נחלקת גם היא למספר קטגוריות:

  1. אנימצית Motion Graphics (אינפוגרפיקה– הפקת סרטון אנימציה שמעביר את המסרים בצורה מופשטת של גרפיקות כגון סמלים, נתונים וגרפים. צורת הפקה זו מתאימה מאוד להעברת מסרים מורכבים בצורה פשוטה ומובנת.
  2. אנימצית דמויות – מאפשרת להעביר להפיק סרטון אנימציה שמספר סיפור קצת בצורה מענינת, מצחיקה ומושכת. 
  3. טיפוגרפיה קינטית– בהקשר של הפקת סרטון תדמית לעסק או למוצר, אנו מתייחסים בהגדרה זו לסרטונים המבוססים על טקסטים גדולים (מעוצבים לרוב בהתאם למיתתוג החברה) שזזים ומתחלפים על המסך. סגנון הפקה זה מתאים מאוד לרשתות חברתיות, מכיוון שהוא תופס את העין מבלי הצורך בשמיעה של הסאונד בסרטון. 

 

אנימציות לתחום בריאות וגוף האדם

בהפקת סרטים בתחום הרפואה נדרש לעתים קרובות להמחיש לצופה תהליכים המתרחשים בתוך הגוף. אלו כמובן מקומות שאליהם לא ניתן להחדיר מצלמות. האנימציה מאפשרת לנו ליצור הדמיות ריאליסטיות של איברים שונים,ועלי ידי כך להסביר באופן מעולה דברים שבכל צורה אחרת היו פשוט בלתי אפשריים. 

 

סרטוני אנימציה לפיתוחים טכנולוגיים

נושא נוסף שפעמים רבות נעזר בסרטון אנימציה הינו פיתוחים טכנולוגיים. ישנם פיתוחים טכנולוגיים אשר אינם קיימים עדיין במציאות ויש צורך להציגם למשקיעים פוטנציאלים. לעתים נדרש גיוס משקיעים על מנת להתחיל פיתוח של אב-טיפוס ראשוני למוצר כלשהו. כיצד נסביר לאותם משקיעים מהו אותו מוצר שכרגע קיים אך ורק כרעיון בראשו של הממציא? סרטון אנימציה הוא הפתרון האולטימטיבי למצב שכזה. מוצר שנמצא בשלבי פיתוח יכול לקבל חיים על המסך בהדמיות מציאותיות ולתת למשקיעים ביטחון. 

הפקת סרטוני אנימציה מהווה גם אופציה מועדפת להפקת סרטי הדרכה בנושאים שונים: בטיחותטכנולוגיהאפליקציות למובייל ועוד.

 

סרטי אנימציה לתחום הביטחון​

שוק נוסף העושה שימוש נרחב בסרטוני אנימציה הוא השוק הביטחוני. תחום זה מציג אתגרים של ממש בכל הנוגע להצגת תכנים. לעתים קרובות לא ניתן לצלם במקומות רבים הקשורים לתחום הצבא והביטחון. המחשה של שיגור טיל או מערכת חימוש במטוס קרב בטיסה מבצעית הינם אירועים מורכבים ביותר לתיעוד. ברוב המקרים הם יהיו סגורים לצוותי הפקה וצילום עקב מגבלות סיווג ובטיחות. לכן סרטים שכאלו לא יהיה ניתן לבצע בשום צורה מלבד אנימציה. אנימציות רבות שהפקנו בעין השופט הפקות שימשו יחידות צבא וחברות ביטחוניות להציג מערכות נשק שליטה ובקרה בפני דרגים בכירים של מקבלי החלטות בישראל ובעולם.   

לכל סוג של סרטי תדמית ישנם את היתרונות והחסרונות שלו. כמו תמיד, בבסיס כל הפקה מוצלחת עומדת הבחירה הנכונה בסוג הסרט המתאים עבור קהל היעד והמטרות אותן בא הסרט להשיג. דברו איתנו עוד היום ונשמח לעזור ולייעץ.