הפקת סרטוני הדרכה הינה אחת הדרכים האפקטיוביות ביותר להסביר צורות תפעול או תחזוקה של המוצרים שלך ללקוחות או אנשי שטח. סרט הדרכה יכול גם לשמש כאמצעי מעולה להכשרת עובדים או יישור קו לגבי תקנים וכד'. 

תוכן עניינים

הפקת סרטוני הדרכה ובטיחות לעסקים

צירוף המילים "סרט הדרכה" מעלה לרוב אסוציאציות של סרט משעמם, עמוס לעייפה בחומר עיוני ויבש, שאינו מצליח לחדור אל לב הצופים ולהעביר להם את המסר. הדבר אינו מוכרח להיות כך! הטכנולוגיה של היום מאפשרת הפקת סרטוני הדרכה מעניינים, קצביים, מלאי תוכן, שמושכים עניין ומעבירים את החומר בצורה אטרקטיבית. הפקות סרטוני הדרכה מציעים אלטרנטיבה עדיפה בהרבה על שיטות ההדרכה הרגילות – מצגות, הרצאות פרונטליות, לומדות וכו'.

 

סרטון הדרכה מעביר את החומר הנלמד בשלושה ערוצי מידע בו זמנית – תמונה, קול וכתוביות

כך למעשה אנו יכולים להבטיח שהמידע הרלוונטי והחשוב עובר לצופה באופן ברור וחד משמעי. הפקה של סרט הדרכה שכזה צריכה להיות מקצועית כמו הפקה של כל סרט אחר. הפקת סרטון הדרכה נדרשת להיות ברורה מאוד, ומוצגת באופן שלא נאבד את תשומת ליבו של קהל היעד – אחרת המטרה של הסרט לא תושג. ההבנה שסרט הדרכה, בשונה מסרט תדמית, הוא איננו בעל מטרות מסחריות, חשובה ומאפשרת לכל אחד מן הצדדים – לכם כלקוחות מצד אחד ולנו כמפיקי הסרט מצד שני – להתמודד בצורה טובה יותר עם הפרויקט.

 

בתכנון הפקת סרטוני הדרכה חשוב לקבוע איזו טכניקה תתאים להעברת המסר

צילום? אנימציה? איורים? לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות משלה, ולכן היא עשויה להתאים לסרטים מסוגים מסוימים. אנשי הצוות של "עין השופט הפקות" ילוו אתכם לכל אורך הדרך משלב הרעיון, דרך שלב ההפקה וכלה בשלב העריכה, ויתנו לכם הנחיות ודגשים על סמך ניסיונם העשיר בתחום ועל פי הבנתם את אופי המוצר ואת האנשים שההדרכה נועדה להם.