הפקת סרטוני דוקו

הפקת סרט דוקומנטרי מאפשר לנו לחקור ולספר את הסיפור מנקודת מבט רגשית וייחודית.

הפקת סרטונים מלאה

גיבוש קונספט ותסריט

צוות צילום מנוסה

עריכה מקצועית

הפקת אנימציה וגרפיקה מתקדמת

הכל אודות הפקת סרטונים דוקומטרים תיעודיים

הפקת סרטים דוקומנטריים בעין השופט הפקות

סרט דוקומנטרי (או כפי שהוא נקרא בעברית – סרט תיעודי), הוא סרט שבא לתעד את המציאות, ולספר סיפור. בניגוד לסרטים כמו דרמות, וסרטים מסחריים – סרט תיעודי כשמו כן הוא – מתעד את המציאות, ללא סצנות מבויימות מראש, ללא תסריט כתוב ומוכן, וללא שחקנים וחזרות. עולם הסרטים הדוקומנטריים ניפק לאורך השנים תגליות עיתונאיות רבות, וחשיפות של סיפורים מרתקים בכל רחבי העולם. פרשיות רצח, מהפכות פוליטיות, ומלחמות  – אלו רק חלק מהסיפורים שיוצרים ובמאים שונים הביאו לצופים בסרטיהם. האפקט הרגשי של סרט תיעודי יכול להיות חזק בהרבה מאשר סרטי דרמה או קומדיה שאנו רגילים לראות בקולנוע. משהו בעובדה שאנו יודעים שאנו צופים בדמויות אמיתיות, המספרות סיפור שהתרחש במציאות ולא נכתב כתסריט דמיוני מעניק עוצמה מיוחדת וגורם לצופה לחוות את הסיפור בעוצמה מיוחדת. סרטים דוקומנטרים מהווים מסמך מרתק הנותן הצצה לסיפורים שרבים מאיתנו לא שמענו עליהם, ויכולים לתת זווית נוספת ומעמיקה לאירועים ששמענו עליהם בחדשות בחטף. לעתים מאחורי כותרת סתמית בעיתון מסתתר סיפור אנושי מרתק.

סרטים דוקומנטרים על אירועים היסטוריים

בסרטים אלו ניתן לכלול סרטים על מקומות, מלחמות ותגליות חשובות. לעתים קרובות יכללו בהפקה סצנות שחזורים של אירועים גדולים – קרבות, מסעות ועוד. בהתאם לתקציב ההפקה הפקת שחזורים שכאלו יכולה לכלול אף מאות שחקנים וניצבים, ותפאורה שלא הייתה מביישת הפקות דרמה עתירות תקציב.

סרטי תעודה על סיפור חיים של דמויות ואנשים

נשיאים, מדענים ואנשים מרכזיים בהיסטוריה של מדינות תמיד היו נושאים מרתקים עבור סרטים תיעודיים. גם בהפקות שכאלו נדרשות לעתים סצנות שחזור הכוללות שחקנים המגלמים את הדמויות המרכזיות באירועים משמעותיים שאין לנו תיעוד מקורי שלהם. בסוג זה נכללים גם סרטים על סיפורי חיים של אנשים מן השורה, המעוניינים לתעד את סיפורם בצורה מקצועית ומקיפה. לעתים משפחה של אדם שהגיע לגיל מסויים (לרוב 50 או 70) תפיק עבורו סרט המגולל את סיפור החיים שלו, תוך מעבר בתחנות חייו, ראיונות עם חברים, בני משפחה ומכרים.

סיפור תיעודי של חברה או מפעל

פה קיים שילוב מעניין בין תחום הפקת סרטי תדמית לבין הסרטים התיעודיים. בעולם סרטי התדמית והפקת פרסומות של ימינו קשה מאוד ליצור תוכן אשר יבלוט מול התחרות. הצופה הממוצע נחשף לסרטי תדמית בכל מקום ברשת. סוג הסרטים המשלב תוכן תיעודי עם תוכן שיווקי יכול בהחלט לתת גוון שונה ומרענן לסרט לכל חברה או עסק. נניח שחברה מסוימת חוגגת 50 שנה להיווסדה. במסגרת ציון היובל החברה תפיק סרט תיעודי המתאר את תולדות החברה מיום היווסדה ועד ימינו. כחלק מתסריט הסרט ניתן לשלב תוכן שיווקי אודות החברה כיום – יכולות, קווי מוצרים, יתרונות ועוד. צופים אשר עוקבים אחרי סיפור כחלק מסרט עם אופי תיעודי יהיו פתוחים הרבה יותר למסרים שיווקיים אודות העסק או החברה המופיעים בסרט. לסיפור ולמסרים המופיעים בו תהיה רמת אמינות גבוהה יותר מאשר בסרט תדמית או פרסומת סטנדרטיים.

רוצים שנחזור אליכם?

כבר הולכים?

אם יש סרטון שחיפשת ולא מצאת, השאר/י פרטים ונחזור אליך!

דילוג לתוכן